Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den 4: DÉŠŤ

První věc - zapsala jsem zážitky ze včerejška. Bolí mě z toho ruka. Nemůžu pořád ještě uvěřit, že mám autogramy!

Třičtvrtě na devět a prší. Greenwich padá. Ven jsme se donutily vylézt až po jedenácté. Po včerejším úspěchu jsem Evču donutila, aby mi na hlavě zase něco stvořila - tentokrát to byl drdol.

Vyrazily jsme do British Museum. Prošly jsme části s Egyptem, Čínou a Indií, Amerikou a Afrikou. Bylo to velice zajímavé, ale kdybych si měla prohlížet všechno, tak by mi po dvou místnostech praskla hlava. Proběhly jsme to, co nás zaujalo, u toho jsme přibrzdily, a to bylo všecko. Je to tam fakt krásné. Chtěla jsem tam taťkovi koupit kšiltovku, ale žádnou tam neměli.

Počasí nás pěkně převezlo - střídavě prší. Skočily jsme si do obchodu, holky nakoupily mlsy (já samozřejmě nic). Pak jsme zapadly do Mekáče, daly si něco McChicken (menu) a dostaly k tomu skleničky CocaCola. Po vydatném obědě jsme vyrazily do obchodů.

První byl obchod Zavvi s CDčkama. Hanka chtěla nějaký singl, který nazpíval Ramin Karimloo, já jsem pátrala po tom disku od Leea Meada, ale ani jedna nebyla úspěšná. Přesto jsme každá nakonec dorazila k pokladně s náručí disků a já i se třema plakátama s Indym (co s nima budu dělat, to fakt netuším...). Aby to Evči nebylo líto, pokračovaly jsme do dvou nebo tří butiků, aby si mohla vybrat sukni - v mezičase, myslím, jsem koupila tatinkovi kšiltovku - což se jí nepovedlo.

Potom jsme zase kvůli Hance zamířily do knihkupectví, kde jsem sbalila Where's my cow?, Princess Bride a Bromeliad. Btw, viděla jsem tam kompletní sbírku Sharpa =-). Potom už se blížila šestá, zavírací hodina, ale ještě jsme zapadly do jiných CDček, odkud mám soundtrack Kiss Me, Kate s Howardem Keelem, a taky do nějakého posh obchodu, kde si Hanka koupila „fantomovský prsten“ s kytičkou a Evča hrst náramků. Vlastně to muselo být ještě před tím knihkupectvím, protože tam se jí všechny rozsypaly po zemi... A v mezičase jsem si stihla koupit další dvě pomády na rty, teda spíš másla na rty. Pak už se všude zavřelo. Ještě jsem bolavé nohy donutila podívat se na Baker Street!

Jenže my jsme nevěděly, co roupama dělat, odjely jsme na Speaker's Corner v Hyde Parku, kde stála spusta skupinek a mluvili mluvčí (jeden měl ceduli FREE HUGS a teď mě mrzí, že jsem za ním nešla - byl celkem sympatický...). Posadily jsme se ke stolku, holky vytáhly pudink s jahodama a všechny jsme se do něho pustily. Musel to být bohovský pohled: kolem běhají ti štíhlí a fit mladí lidé a my tři sedíme na zadku a z jedné mísy se cpeme pudinkem.

Hned vedle byl kolotoč se skákacíma koníkama, a já jsem ke svému úžasu zjistila, že nejsem proti myšlence nasednout. Za pouhé £2 jsme s Evčou naskočily na koně - můj se jmenoval Aiden, její Zoe, ale vyměnila ho za Williama. Hanka hlídala věci a fotila nás. Potom mi to ještě bylo málo, tak že chcu vidět Elephant & Castle. Nasedly jsme do 148 a začal slejvák. Když jsme kolem Westminsteru, Parlamentu a Bena dojely na stanici, prohlásila jsem, že jdeme do metra... Tak jsme jely domů, zcela promočené.

Tady v Notting Hillu byly ještě kupodivu otevřené potraviny Marks & Spencer, konečně jsem si tam koupila sendvič (s kuřetem, avokádem, slaninou, špenátem a rajčaty - vše v jednom!) a jahodovo-malinové smoothie. Dorazily jsme na ubytovnu, všechno snědly, Evča mě přečesala, já jsem si přečetla Kravičku, zděsila se plakátů, Hanka si ošetřila nohu a teď je půl jedné, chce se mi spát a zítra jedeme domů =-(. I když je fakt, že takovéto tempo bych už dlouho neutáhla.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Den 4: Déšť

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář